Dotace z fondů ministerstva životního prostředí,

Na spoustu námi montovaných zařízení je možné zažádat o dotace z fondů ministerstva životního prostředí, evropských fondů apod. Rádi Vám pomůžeme s dotačním řízením. Provedeme Vás kompletní administrací žádosti.

Využijte s námi těchto dotací, nechte si poradit a pusťte se s námi do rekonstrukce Vašeho domova.

 

Nová zelená úsporám

Je oblíbeným dotačním programem realizovaným ze státního fondu životního prostředí. Jedná se o dotaci pro rodinné domy na rekonstrukci. Nabízíme Vám součinnost na vyřízení dotace při výměně neekologického tepelného zdroje za ekologické tepelné čerpadlo, či kotel na biomasu se zásobníkem. Podporované zdroje výměny:

  • kotle na tuhá paliva nižší než 3. třídy
  • elektrické vytápění
  • plynové kondenzační kotle starší 20 let

Více o dotaci

Nová zelená úsporám - Light

Je určen pro nízkopříjmové domácnosti - pro vlastníky a spoluvlastníky rodinných domů a rekreačních objektů využívaných k trvalému bydlení z řad seniorů, invalidních důchodců a lidí pobírajících dávky na bydlení, od 17.1.2024 mají nárok i lidé pobírající přídavek na děti. Podmínkou je, aby v době podání žádosti byl rodinný dům ve vlastnictví žadatelů, měli tam zapsaný trvalý pobyt a to déle než od 12.9.2022.

Více o dotaci

Kotlíková dotace

V rámci krajů jsou poskytovány „kotlíkové dotace“ - výměna kotle na tuhá paliva, které jsme schopni Vám pomoci zrealizovat. Jedná se opět o dotaci pro nízkopříjmové domácnosti. Návratnost vložených finančních prostředků je až 95%. Vzhledem k tomu že od 1. září 2024 bude podle zákona ČSN EN 303-5 o ochraně ovzduší zakázáno používat kotle nižší emisní třídy než 3. třídy, je nejvyšší čas vyměnit starý neekologický zdroj vytápění za nový a my Vám s tím rádi pomůžeme.